Sarah Jio’nun İstanbul Ziyareti

Sarah Jio’nun İstanbul Ziyareti
30/11/2015 kuklasureyya

Agapi ve Böğürtlen Kışı gibi dünyaca ünlü çok satan kitapların yazarı Sarah Jio, yeni kitabı Yeşil Deniz Kabuğu’nun tanıtımı için geçtiğimiz günlerde İstanbul’a geldi.

İstanbul’a gelmeden önce tam olarak şunları söyledi: “Dünyanın en ilginç ve güzel şehirlerinden biri olduğuna inandığım İstanbul’a gelme fikri beni çok heyecanlandırıyor. Çok yakında eşsiz Türk yemeklerini tadacağım ve tarihi mekanlarını ziyaret edeceğim için çok mutluyum. Kitaplarımda Türk bir karakterin önemli bir rolü olması konusunda bazı fikirlerim var. İstanbul’da olduğum sürece bu konuyu araştıracağım.

kukla-sureyya-sarah-jio-agapi-bogurtlen-yaziEvet! Ben de onun işini kolaylaştırmak için elimden geleni yaptım! Yeni karakterini araştırmakla uğraşmasın diye, kaldığı otele, The Grand Tarabya‘ya gittim! Ben tam bir Türk karakterim! “Aşk deseniz bende, entrika yok ama gerekirse onu da çeviririm! Bence olur bu iş!” diyerek otele girdim ve kendisiyle yemek yedim!

Doğrusunu söylemek gerekirse hiç hayallerimdeki gibi biri çıkmadı Sarah. Çok daha iyisi çıktı! Kitapları bu kadar çok sattığı için çok daha burnu havada biri olur diye düşünmüştüm (evet, benim ayıbımmış bu düşünde!) ama o kadar tatlı, güzel ve mütevazi biri ki anlatamam. Sanki ünlü yazar o değilmiş de benmişim gibi ilgili ve zarifti.

Yemek yediğimiz günün ertesinde, 7 Kasım’da TÜYAP‘ta sevenleriyle buluştu, imza verdi.

Umarım bir gün tekrar gelir ve tekrar yemek yeriz. Zaten ana karakter olacağıma göre, sadece bir kez görüşmemiz yeterli olmaz! Dear Sarah, here is you’re Turkish main character for your next book!

Not: Sarah Jio 1978 doğumlu. Hem yazar hem de gazeteci, üstüne üstlük evli ve 3 çocuk annesi. Kitapları 27 ülkede yayınlanıyor ve birçok kitabı da New York Times çok satanlar listesinde yer alıyor. Kitaplarında özellikle aşk konusuna değiniyor.

Comments (0)

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*