Ameliyatsız Yüz Germe ve Gençleşme: Altın İğne Scarlet

Ameliyatsız Yüz Germe ve Gençleşme: Altın İğne Scarlet
15/03/2016 kuklasureyya

Biz kadınların, kukla dahi olsak, güzel ve genç görünmek için yapmayacağımız şey yok. Hele bu “şeyler” ameliyatsız ise, yeme de yanında yat!

İşte bu sebeple, son dönemde en çok duyduğum ve merak ettiğim yöntem olan “Altın İğne”yi denedim. Altın İğne olarak geçen bu uygulama, aynı zamanda uygulamanın yapıldığı makinenin adıyla da anılıyor. O yüzden “Scarlet” olarak da duymuş olabilirsiniz.

Kendi yaptırdığım uygulamayı, tamamen kendi gözlemlerime anlatmak istiyorum. Sonrasında da uygulamayı yapan Dr. Özgür Esen Çetiner’den aldığım bilgileri de ayrıca yazacağım.kukla-sureyya-scarlet-altin-igne-ameliyatsiz-yuz-germe-genclesme

Uygulama adım adım şu aşamalardan oluşuyor:

– Uygulama kişiye göre değişse de genel olarak 3 seans sürüyor ve birer ay aralıklarla yapılıyor.

– Seans öncesi yüzünüze lokal anestezi yapan bir krem sürüp yarım saat kadar bekletiyorlar ki uygulama sırasında canınız yanmasın.

– Uygulama öncesi kolunuzdan küçük bir tüp kan alıyorlar.

– Uygulama yaklaşık 45 dakika kadar sürüyor.

– Fotoğrafta gördüğünüz bu aletin ucunda 25 tane minik iğne var. Seans boyunca yüzünüze ve boynunuza bu aletle atış yapıyorlar ve her atışta hepsi birden yüzünüze batıyor. Ama bu sizi korkutmasın. İğneler o kadar ince ve alet o kadar hassas ki, minik bir sinek ısırığı kadar bile hissetmiyorsunuz acıyı.

– Seans boyunca yüzünüze bu atışlardan yaklaşık 1.000 kez yapıyorlar. Yani seans sonunda yüzünüze  ve boynunuza 25.000 adet minicik iğne batmış oluyor.

– Seans bitiminde, seans başlamadan önce sizden alınan kandan elde edilen trombositler yüzünüze sürülüyor. Bu işleme de PRP adı veriliyor.

– Ardından da bir nem maskesi yapılarak yüzünüz yatıştırılıyor.

Uygulama sonrası:

– Uygulama bittikten bir saat sonra yüzünüzde belli belirsiz bir kızarıklık olabiliyor ama o kadar hafif oluyor ki sadece siz fark ediyorsunuz.

– Uygulamadan itibaren 12 saat kadar yüzünüze su dahil hiçbir şey sürmemeniz, makyaj yapmamanız gerekiyor. Ertesi gün ise tamamen normal hayatınıza dönebiliyorsunuz.

Sonuç:

– Uygulama sonrasında değişiminiz her gün yavaş yavaş değişiyor, o yüzden “Bende hiç değişiklik olmadı” gibi bir yanılgıya kapılabiliyorsunuz ama tüm uygulamalar gitince aradaki farkı net olarak görebiliyorsunuz. Ayrıca her uygulamadan önce yüzünüzün fotoğrafını çektikleri için, fotoğraflara bakarak aradaki farkı çok net olarak görebiliyorsunuz.

Yüzünüz, yanaklarınız eskisinden daha sıkı ve genç bir görünüm alıyor ve kesinlikle çok mutlu oluyorsunuz! 🙂

Not: Önümüzdeki hafta da uygulamayı yapan Dr. Özgür Esen Çetiner ile yaptığım minik röportajı yayınlayacağım.

Dr. Özgür Esen Çetiner Muayenehane
Adres: Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No :302 /1. D:15 Caddebostan, Kadıköy
Telefon: 0 216 301 10 38  / 0 505 242 29 99

Comments (0)

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*