Biofeedback Cihazı SCIO ve Şaşırtıcı Etkileri

Biofeedback Cihazı SCIO ve Şaşırtıcı Etkileri
18/08/2015 kuklasureyya

kukla-sureyya-scio-biofeedback-analizGeçen hafta sonu Gülse Birsel‘in bir yazısını okudum. SCIO diye bir cihazdan bahsediyordu. Ondan okuyunca fark ettim ki pilatese gittiğim yerde var bu cihaz. Ve bugün ben de girdim o cihaza. Ne de olsa meraklı bir kuklayım.

Teknik olarak nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama güzellik ya da zayıflama cihazı değil bu SCIO. Bir biofeedback cihazı. Başınıza, kollarınıza ve bacaklarınıza elektrodlar takıp sizi cihaza, cihazı da bilgisayara bağlıyorlar ve vücudunuza düşük frekanslı titreşimler veriyorlar. 2-3 saat kadar süren işlem sonucunda zihinsel, fiziksel ve duygusal durumunuz analiz ediliyor.

Ne yalan söyleyeyim, çok da inanmayarak, sadece meraktan girmiştim ama sonuçları duyunca resmen şok geçirdim!

Tabii ki tıpla bir tutulamaz ama tamamlayıcı tıp denilen kavramın tam karşılığı bence bu.  Yaşadığım travmaları, hayatımda beni en çok etkileyen olayları kaç yaşlarımda yaşadığımı, beni duygusal olarak etkileyen kişileri/kavramları, sinir sıkışması problemlerimi ve beslenmemdeki eksiklikleri, hepsini tek tek söyledi. Sonra da tedaviye yönelik rezonanslar gönderdiler minik bedenime. Tek seferde tamamen iyileşme olmuyormuş, daha fazla girmek lazım bu cihaza ama şimdiden daha iyi hissediyorum kendimi. Belki birazı da psikolojik ama ben artık ben değilim!

Not: SCIO Nedir? diye merak ediyor ve detaylı bilgi istiyorsanız buraya tıklayınız.

Comment (1)

Pingbacks

  1. […] Yazının devamı için tıklayınız… […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*