Blog Nasıl Yazılır Diye Soranlar İçin: Harbiyiyorum Salih Seçkin Sevinç’ten “Her Şeyin Başı Blog”

Blog Nasıl Yazılır Diye Soranlar İçin: Harbiyiyorum Salih Seçkin Sevinç’ten “Her Şeyin Başı Blog”
07/02/2015 kuklasureyya

her-seyin-basi-blog-harbiyiyorum-salih-sevkin-sevincOkuma saati!

Sürekli gez gez olmuyor. Arada oturup dinlenmek, yazmayı bırakıp okumak da lazım, değil mi? Ben de bu okuma/dinlenme zamanımı en verimli şekilde geçirmeye karar verdim ve Salih Seçkin Sevinç’in Her Şeyin Başı Blog adlı kitabını okudum.

Kitabı okuyup bitirmem bir gün bile sürmedi. Elime alınca bırakamadım, resmen çekirdek gibi! O kadar akıcı, açıklayıcı ve güzel bir dille anlatmış ki her şeyi!

Bu kitapla neden mi bu kadar çok ilgilendim? Çünkü ben sosyal medyayı ve interneti çok seviyorum. (Şaşırdınız mı?) Benim gibi tazecik blog sahipleri için bulunmaz bir nimet olmuş bu kitap. Salih Seçkin Sevinç her şeyi adım adım, basitçe anlatmış. Blog açmanın önemini, nasıl blog açılacağını, blog yazarken nelere dikkat edilmesi gerektiğini, internette yapılan aramalarda nasıl öne çıkılacağını, resimler için hangi efekt programlarının kullanılabileceğini, yani taze bir blog sahibinin ihtiyacı olan her şeyi en ince ayrıntısına kadar ama aşırı teknik bilgilere girmeden, herkesin anlayacağı şekilde anlatmış.

Eğer siz de benim gibi sosyal medyayla ilgiliyseniz mutlaka alın okuyun derim. Kitap birazcık yok satıyor, o yüzden kitapçılarda bulmakta zorlanabilirsiniz ama internette çeşitli sitelerde var.

Hadi bakalım, ben bu hevesle blogumu yazmaya devam edeyim. Sizlere de güzel bir hafta sonu dileyeyim. Unutmayın, hiçbir zaman başlamak için geç değil. Ve içinde heves olan herkes yazabilir. Yeter ki isteyin!

Comments (6)

 1. Ay Süreyya’cım, bu blogu açmana ve bu yazıyı yazmana nasıl mutlu oldum bilemezsin 🙂 Ellerine sağlık.

  • Author
   kuklasureyya 6 sene önce

   Hiii, canımcığım, asıl ben mutlu oldum böyle bir kitap yazmana! Başucu kitabım benim! 🙂

 2. hulyamutfakta 6 sene önce

  herkese kitap ve bloglar özellikle kuklacığımın taze bloğu uğur getirsin :)))

  • Author
   kuklasureyya 6 sene önce

   Canım benim! Sana da bana da, kitabı yazan üstada da uğurlar gelsin! 🙂

 3. Gökhan 6 sene önce

  Kitabı 3 gün gönce okumaya başladım gerçekten çok güzel bir kitap Blog yazanlar için ve yazmaya yeni başlayanlar için harika bir kaynak

  • Author
   kuklasureyya 6 sene önce

   Kesinlikle, benim için de öyle oldu, çok işime yaradı 🙂

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*