Gerilim Filmi Sevenlere: Backcountry / Ölüm Ormanı (Nam-i Diğer: Bir Kuklanın Ayıyla İmtihanı)

Gerilim Filmi Sevenlere: Backcountry / Ölüm Ormanı (Nam-i Diğer: Bir Kuklanın Ayıyla İmtihanı)
02/11/2015 kuklasureyya

kukla-sureyya-sinema-gerilim-backcountry-olum-ormani-korku-ayiKorku saati! Korkanlar okumasın!

Fotoğrafta gördüğünüz bu ayı, Moda’nın popüler mekanlarından biri olan Yer’in duvarındaki bir resim. Bu mekanda insanların derdi genellikle “havalı olup olamamak” ama benim derdim bambaşka! Benim derdim bu ayıyla!

Birkaç gece önce evde oturuyordum. Okudum, yazdım. Saat 01:00 oldu, uykum geldi. Ama aynı zamanda açım da! Mutfağı karıştırdım, o da ne?! Antep fıstığı! Gece yenen yemekler direkt popoya yerleşir, üç yıl da orada kalır, biliyorum ama dayanamadım. Oturdum salona, çıtlamaya başladım. Eh, duvara karşı çıtlamak olmaz, televizyonu açtım, kanalları gezmeye koyuldum. Şansıma o anda bir film başlıyordu. İki dakika şuna bakayım dedim.

Bir kızla bir erkek birlikte romantik bir orman gezisine gidiyorlardı. (Allahım benzetmek gibi olmasın ama!) tam benimle “Kırmızı” gibi. O da pek meraklı ormanlara, dağlara, kamplara!

Neyse, bu çift ormanda gezdi, çadır kurdu, yemek yaptı, yürüyüş yaptı. Ben de fıstık çıtlatıyorum. Fıstığım azalıyor ama orman git gide büyüyor. Bu çift ormanda kayboldu! Suları falan da bitiyor. Off poff derken o da ne! Ormanda ayı var! (Bundan sonrası spoiler, filmi izlemek isteyenler okumasın!) Uzatmayayım. Ayı bunların çadırına saldırdı. Haart diye adamın bacağını ısırdı. Ben yerimde zıpladım. Ve ayı bir hamle daha yaptı! (Korkanlar okumasııınn!) Adamı kaptı, sürükledi, hatır hutur yedi göbekten! Ben de biraz ibişimdir, aklıma Kırmızı geldi, ağlamaya başladım. Ben ağlıyorum, ayı adamı yiyor!

Benim ağlamam bitti, bu arada adam da bitti (ayı yedi bitirdi), sonra da film bitti. Ama ben sabaha kadar uyuyamadım. Sonraki üç gece de üst üste Kırmızı’yı sokaklarda, evlerde, dağlarda kaybettiğimi gördüm rüyamda.

Off, bunları niye yazdım ki. Neyse, yazdım artık, yayınlamamak olmaz. Bu ayıyı da silsinler bu duvardan. Valla sinirlerim bozuldu!

Merak edenler için: Filmin adı Backcountry. IMDB puanı 6/10. Yapım yılı 2014. Kukla puanı 15/10

Trailer izlemek isteyenler de buraya tıklasın.

Comment (1)

Pingbacks

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*