Gündemden Dolayı Depresyona Girmemek İçin Mutluluk Yolları:

Gündemden Dolayı Depresyona Girmemek İçin Mutluluk Yolları:
23/03/2016 kuklasureyya

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/kuklasur/public_html/wp-content/themes/atelier/swift-framework/content/sf-post-formats.php on line 89

Son günlerde hepimizin canı normal olarak çok sıkkın. Haberleri her izlediğimizde içimiz yanıyor, umutsuzluğa kapılıyor ve bir nevi depresyona giriyoruz. Ama oturup mutsuz olmak hiçbir işe yaramıyor. O yüzden en iyisi önce kendimizi, sonra da çevremizdeki insanları mutlu etmeye çalışmak. İşte gündemle başa çıkmak için hazırladığım minik listem:

– Gündemi takip etmekten vazgeçmeyin ama hastalık derecesinde odaklanıp gerçek hayattan kopmayın!
– Ne yapıp edip her gün iş dışında da dışarı çıkın. Mahallenizde yapacağınız kısacık bir yürüyüş bile yeterli.
– Filmler kafa dağıtmak için harika şeyler! Güzel konulu, kaçmalı kovalamalı, aşklı, meşkli bir şeyler izleyin.
– Televizyondan biraz uzak durun, kendinizi kitaplara verin.
– Sevgiden bahsetmeye gerek bile yok! Zaten ilk günden itibaren söylüyorum, sevgi ve umut her şeyin ilacı! Kendi adıma sevgimi özellikle sevdiceğime, arkadaşlarıma ve Instagram’da size yöneltiyorum ben.
– Vaktiniz varsa bir spora başlayın. Ben bu hafta yoga ve pilatese başladım. Umarım devam ettirebilirim, çok daha iyi hissettiriyor.
– Birçoğunuzun da bildiği gibi kediler benim için çok önemli. Yolda kedilerle konuşun. (Kedi yerine köpek ya da kuş da olur.) Plastik su şişesine doldurduğunuz mamaları da afiyetle yiyorlar.
– Güzel anları paylaşın. Yolda gördüğünüz, bir yerde okuduğunuz pozitiflikleri paylaşın. Sevgi paylaştıkça çoğalır. Mesela ben sevdiceğime her gün yolda gördüğüm kedilerin fotoğrafını yolluyorum.
– Minik komedi dizileri 20 dakikalık haplar gibi iyi geliyor. Friends izliyorum ben 10. kez mesela.
– Hayat amacınız olsun! İş dışında bir hobiniz: takı tasarımı, kitap okuma, öykü yazma, spor yapma, seramik yapma, sudoku oynama, hiç fark etmez, yeter ki hobiniz olsun!
– Arkadaşları unutmayın! Arkadaşlar iyidir, hem de çok iyi!

– Bu haftaya özel bonus: Twitter’da Preet Bharara‘ya yazılan yorumları okuyun, ben çok eğleniyorum onları okurken!

Not: Bunlar bu döneme, olumsuz gündeme özel mutlu olma yöntemleri. Bir de kişisel mutluluk listem var. Onu da ayrıca paylaşırım.

Ve unutmayın, mutluluk bulaşıcıdır!

Comments (0)

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*