Hem Rock Müzik Dinleyip Hem Karaoke Yapmak İçin Hard Rock Cafe

Hem Rock Müzik Dinleyip Hem Karaoke Yapmak İçin Hard Rock Cafe
05/02/2015 kuklasureyya

kukla-sureyya-istanbul-hard-rock-cafe-beyoglu-karaoke-1Kuklayım falan ama rock müziğe bayılırım! Hatta ben baya baya rock/metal müzik hastasıyım. Geçen hafta biraz rahatsızdım ama şimdi biraz iyileştim ya, kendimi hemen dışarı, müzik dinlemeye attım! Yağmura falan aldırmadan Beyoğlu’na, Hard Rock Cafe‘ye geldim.

Burası, adından da anlaşıldığı gibi rock müzik çalan bir yer. Hem kafe hem bar olarak düşünebilirsiniz burayı. Ama bildiğimiz rock kafelerden/barlardan farklı. Daha şık, daha rahat, daha temiz. Ayrıca birçok restoranı aratmayan da bir menüsü var. Mekanın girişinde de kıyafet, aksesuar, bardak gibi Hard Rock Cafe ürünlerinin satıldığı bir de shop var üstelik. Bina birkaç katlı. Her katta duvarlarda ünlü rock gruplarının gitarları, kostümleri ve fotoğraflarını görebilirsiniz.

Yani burası oldukça büyük ve hareketli bir yer ve aslında dünyaca ünlü bir zincirin parçası. İlk Hard Rock Cafe 1971 yılında, İngiltere’de açılmış. Sonra zamanla birçok ülkeye yayılmış ve dünya çapında 36 şubeye ulaşmış. Şu anda bulunduğum şubesiyse geçen yıl açılmış.

kukla-sureyya-istanbul-hard-rock-cafe-beyoglu-karaoke-2Bunlar dışında ilginç bir de özelliği var buranın. Doğrusu ben de bilmiyordum, gelince öğrendim. Üst katlardan birini karaoke için ayırmışlar mekanın. Üstelik ille de rock söylemek zorunda değilsiniz. İster Demet Akalın, ister Teoman, ister Fransızca şanson, ister Madonna, isterseniz de yabancı rock söyleyin, size kalmış. Kendinize güveniyorsanız sahne sizin.

Ben mi? Ben hiçbir şey söylemedim. Sadece havam olsun diye mikrofonu elime alıp fotoğraf çektirdim. Bu sesle bir kuple bile söylesem kafama bardak fırlatırlar çünkü. Ama çok güzel söyleyenler vardı. Bir yandan mini hamburgerlerimi, patateslerimi yedim, bir yandan da onları dinledim. Dinlemek de en az söylemek kadar eğlenceli bence. (Ya da ben kendimi böyle avutuyorum.)

Bir de, mmm, şey… Bir şey daha var. Yani bazı insanlara hayranım. O kadar kötü söylemelerine rağmen hiç çekinmeden sahneye çıktılar, bağırıp çağırdılar, tepindiler, kendi kendilerine eğlendiler. Valla dalga geçmiyorum. Gerçekten hayranım. Neyse, belki bir gün ben de çıkar şarkı söylerim. Aaa, playback mi yapsam yoksa?!

Adres: Meşrutiyet Caddesi, No:3 Beyoğlu/İstanbul (Galatasaray Lisesi’nin karşı sokağı)

Comments (0)

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*