İstanbul’da En Güzel Kuşbakışı Manzaraya Sahip Otel: CVK Park Bosphorus

İstanbul’da En Güzel Kuşbakışı Manzaraya Sahip Otel: CVK Park Bosphorus
07/09/2015 kuklasureyya

Burası Taksim Gümüşsuyu’ndaki Park Bosphorus Hotel. Bulunduğu konum nedeniyle İstanbul’un en güzel manzaralarından birine sahip olan otel, oldukça köklü bir geçmişe sahip.

Eskiden Osmanlı Hariciye Konağı olarak da kullanılan ve 82 yıl boyunca Tarihi Park Otel olarak faaliyet gösteren yapı, 2010 yılında CVK Group bünyesine geçmiş ve o zamandan beri de “deluxe” olarak tabir edilen otellerden, yani son derece kaliteli bir konaklama ve hizmet sunuyor.kukla-sureyya-taksim-gumussuyu-cvk-park-bosphorus-hotel-hezarfen-Bar-2 

628 odalı, 4 bin 500 metrekarelik terasa sahip ve 8 bin 500 metrekare spa, wellness ve fitness merkezi bulunan otelde, yiyecek ve içecek seçeneği de çok geniş: İster Fas, Osmanlı ya da Batı mutfağı sunan Gümüşsuyu Restaurant, ister keyifli bir çay saatini geçirmek için Park Patisserie & Lounge’da, ister sandviç, salata, taze şarküteri ürünleri ve peynir çeşitleri tadabileceğiniz Cafe Jardin, ister detoks içecekleri ve taze sıkılmış meyve suları içebileceğiniz Çeşm-i Hayat Vitamin Bar, isterseniz de benim gibi kokteyl içip bir şeyler atıştırabileceğiniz Hezarfen Teras.

Hezarfen Teras, otelin lobi katında yer alıyor ve lobi katında olmasına rağmen muhteşem bir manzaraya sahip. Tarihi Yarımada, Adalar, Kız Kulesi, Boğaz Köprüsü, hatta neredeyse Yalova bile görünüyor! Zaten adı da bu manzarası nedeniyle “Hezarfen Çelebi”ye atıfta bulunuyor.kukla-sureyya-taksim-gumussuyu-cvk-park-bosphorus-hotel-hezarfen-Bar-3

Park Bosphorus Hotel hakkında ilginç birkaç bilgi:

Türkiye’nin en büyük başkanlık süitine sahip. Özel güvenlik önlemleri bulunan 850 metrekarelik başkanlık süitinde, devlet başkanları ve önemli iş adamları da ağırlanıyor.

Ve mekanın tarihi ile ilginç de bir bilgi var. Yahya Kemal Beyatlı 16 yıl bu otelde kalmış ve meşhur “Sana dün bir tepeden baktım Aziz İstanbul” şiirini burada yazmış. Vallahi biraz daha kalırsam ben de romanımı bitiririm burada! Olmadı Hezarfen Çelebi gibi uçmaya kalkarım. Ne bilmiyorum ama kesin farklı bir şey yaparım!

Not: Hezarfen Çelebi’nin tam adı Hezarfen Ahmed Çelebi. 1600’lü yılların başında Osmanlı’da yaşamış ve uçmak için kendi kendine kanatlar geliştirmiş.1632 yılında da bu kanatlarla kendisini Galata Kulesi’nden boşluğa bırakmış ve rivayete göre uçarak İstanbul Boğazı’nı geçmiş, Üsküdar Doğancılar’a inmiş. Daha fazla bilgi almak isterseniz de buraya tıklayın.

Park Bosphorus Telefon: 0212 377 88 88

Hezarfen Teras Dahili: 5060

Comment (1)

Pingbacks

  1. […] Yazının devamı için tıklayınız… […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*