İstanbul’un En Güzel Çay Bahçeleri: Manzaraları Yeter!

İstanbul’un En Güzel Çay Bahçeleri: Manzaraları Yeter!
09/11/2015 kuklasureyya

Konforlu ve özenli mekanlara gitmek elbette güzel ama kimse güzel bir çaya ve İstanbul manzarasına hayır diyemez. İşte denizi seyredip kafanızı dinleyebileceğiniz, arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz, kitabınızı, gazetenizi okuyup çayınızı yudumlayabileceğiniz İstanbul’un en güzel manzaralı çay bahçeleri:

kukla-sureyya-cengelkoy-tarihi-cinaralti-aile-cay-bahcesiÇengelköy – Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi

Çengelköy‘de denize sıfır bir konumda bulunan Çınaraltı Çay Bahçesi, Boğaz kenarındaki lüks ve konforlu mekanların aksine son derece salaş ama bir o kadar da keyifli. Günün her saati dolu olan çay bahçesine özellikle hafta sonu kahvaltıya gelecekseniz denize yakın masalarda yer bulmak için beklemeyi göze almalısınız. Bir de not; menemenden balığa, geniş bir menüsü olan mekana dışarıdan yiyecek getirmek serbest. Yeter ki içeceklerinizi burada sipariş verin.

Adres: Çınarlı Cami Sk., 34680

Kemal’in Yeri

Herkes Moda Çay Bahçesi’ni bilir ama o çay bahçesinin hemen ilerisinde daha şirin ve küçük başka bir çay bahçesi daha var: Kemal’in Yeri. Ağaçların altında oturup denizi izleyebilir, kitabınızı okurken Türk kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Çok geniş bir yiyecek menüsü bulunmayan mekana dilerseniz (benim gibi) dışarıdan yiyecek getirebilirsiniz. Bisiklet severler için not: Mekanın girişinde bisiklet parkı bulunuyor.

Adres: Ferit Tek Sokak, No:34, Moda, Kadıköy

Pierre Loti Teras

Hafta sonu yeri ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Pierre Loti’nin en güzel noktasında bulunan çay bahçesi, adını 1800’lerin sonunda İstanbul’a gelen denizli-yazar Pierre Loti’den alıyor. Bu şiir gibi tepede oturup Haliç’e tepeden bakabilir, hiçbir şey düşünmeden manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Yiyecek menüsü bulunmayan mekana dışarıdan yiyecek getirmek serbest.

Adres: Eyüp Merkez Mahallesi, Pierre Loti Tepesi Turistik Tesisleri, İdris Köşkü Caddesi, Eyüp

Bebek Çay Bahçesi

Bebek sahilde bulunan, Boğaz’ı; Kandilli ve Kanlıca’yı gören çay bahçesi, bulunduğu semt nedeniyle oyuncuların ve ünlülerin de geldiği bir mekan. Mekanda yemek menüsü de bulunuyor.

Adres: Bebek Mahallesi, Cevdet Paşa Caddesi, No 18/A, Beşiktaş

Kız Kulesi Büfesi Çay Bahçesi – Salacak Üsküdar

Üsküdar’dan Harem’e doğru giderken Kız Kulesi’nin tam karşısında bulunan çay bahçesi, oturup uzun uzun Kız Kulesi’ni izlemek için eşsiz bir yer. Son derece salaş olan mekandan tek beklentiniz sıcak bir çay ve manzara olmalı ki bu da kesinlikle yeterli. Çay bahçesinin yan tarafında duran simitçiden simit almak da mümkün.

Adres: Salacak Mahallesi, Üsküdar Harem Sahil Yolu, No 14, Üsküdar

İskele Çay Bahçesi – İzmir Lokmacısı

Denize sıfır bir çay bahçesinde oturmak, son derece geniş bir açıyla Boğaz’ı ve köprüyü izlemek ve bir yandan da çayınızı içmek isterseniz doğru adrestesiniz. İstinye‘den bulunan mekanda, alışılmış çay bahçelerinden farklı olarak İzmir lokma da bulunuyor. 

Adres: İstinye İskele Çıkmazı, No: 4, İstinye/Sarıyer

Comments (0)

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*