İstanbul’un En Güzel Mekanlarından 360 İstanbul: Beyoğlu, East Moda ve Suada

İstanbul’un En Güzel Mekanlarından 360 İstanbul: Beyoğlu, East Moda ve Suada
07/07/2015 kuklasureyya

kukla-sureyya-360-istanbul-beyoglu-east-moda-suada-club-restaurant-1 Burası, son dönemde gitmekten en çok keyif aldığım yerlerin başında geliyor. Hem ortamını, hem yemeklerini hem de servisini çok beğeniyorum.

Lezzetler: 

360’ın ortağı olan Mike Norman, aynı zamanda bir şef. Burayı açmadan önce uzun yıllar çok iyi yerlerde şeflik yapmış. Şu anda da 360’da sürekli yeni ve farklı lezzetler yapmanın peşinde. Bu konuda çok da başarılı.

kukla-sureyya-360-istanbul-beyoglu-east-moda-suada-club-restaurant-2Hayatımda ilk kez gördüğüm ve yediğim “ahtapotlu kuru fasülye” de buna en iyi örnek. Ayrı ayrı ikisini de çok sevdiğim bu lezzetler, bir araya geldiklerinde hiç tahmin edemeyeceğim kadar uyumlu olmuşlar.

Hem Türk hem de dünya mutfağından yemekler sunan 360, birçok da ödüle sahip. Bu seneki Food Art Festival’in birincilik ödülü de bunlardan biri. “Zeytin Dumanlı Dana Kaburga” hem görüntüsü hem de lezzetiyle birincilik ödülünü hakkıyla almış.

360’ın tüm içeceklerinde sorumlu olan Uğur Özsomer de ayrıca harikalar yaratıyor ve son derece güleryüzlü. Bu fotoğrafı ünlü kokteyl Küba Libra’yı yaparken çektim. Yapmakla kalmadı, hikayesini de anlattı.kukla-sureyya-360-istanbul-beyoglu-east-moda-suada-club-restaurant-5

Servis ve Yönetim:

Mike’ın eli sürekli mekanın üzerinde. Menünün belirlemesinden yapılacak gösterilere, dekora kadar her şeyle tek tek ilgileniyor.

Mekanın işletmesi ve çalışanları da bu yüzden çok iyi seçilmiş kişiler. Yüzlerinde gerektiği kadar bir gülümseme ve ilgiyle ağırlıyorlar sizi.

Ambiyans:

360’ın lokasyon seçimi ve ambiyansı gerçekten başarılı. İlk mekanları olan 360 İstanbul Beyoğlu, Taksim İstiklal Caddesi’nin ortasındaki tarihi Mısır Apartmanı’nın en üst katında yer alıyor.kukla-sureyya-360-istanbul-beyoglu-east-moda-suada-club-restaurant-4Suada‘daki 360 İstanbul Suada‘da, adaya ait genel kullanımda olan bir havuz, Kadıköy DoubleTree by Hilton’un en üst katında yer alan 360 İstanbul East Moda‘da ise özel bir havuz var.

Evime yakın olduğu için Kadıköy’deki 360 İstanbul East şu anda benim için resmen bir vazgeçilmez oldu. İçeceğinizi alıp havuz kenarında oturarak Kadıköy’ün harika manzarasına; denize, Haydarpaşa Garı’na, vapurlara bakarak vakit geçirmek kelimenin tam anlamıyla muhteşem. Ve Hilton’un üst katında olması da korkutmasın sizi. Fiyatları hiç uçuk değil. Özellikle son zamanlarda Kadıköy’de açılan kafe, bar, restoranlarlar neredeyse aynı.

Bu arada 360, yemekleri dışında gösterileri ve dj şovlarıyla da ünlü. Hafta sonları club’a dönüşüyor ve sık sık da yurt dışından sanatçılara ev sahipliği yapıyor.

kukla-sureyya-360-istanbul-beyoglu-east-moda-suada-club-restaurant-3Özetle, ben bir 360 severim. Şimdilerde de iki yeni yer daha açacaklarmış. Merakla onları bekliyorum.

Comment (1)

Pingbacks

  1. […] Yazının devamı için tıklayınız… […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*