Kadıköy Yeldeğirme’nindeki En İyi Kafeler

Kadıköy Yeldeğirme’nindeki En İyi Kafeler
19/11/2015 kuklasureyya

Yeldeğirmeni son zamanların yükselen yıldızı. Kimilerine göre küçük Kadıköy, kimilerine göre yeni Cihangir. Hal böyle olunca da kafelerin sayısı her geçen gün artıyor ve aralarından seçim yapmak zorlaşıyor. İşte Yeldeğirmeni’nin en güzel kafeleri:

Cafe Mu

Yeldeğirmeni’nin en işlek caddesi olan Karakolhane Caddesi üzerinde bulunan ve caddenin en popüler kafesi olan Cafe Mu’nun atmosferi ve dekoru oldukça güzel. Arkadaşlarınızla sohbet edip yoldan gelip geçenleri izlemek ya da benim gibi bilgisayarınızı alıp uzun saatler çalışmak için uygun olan kafede geniş sayılabilecek bir içecek ve tatlı/tuzlu yiyecek menüsü var.

Adres: Rasimpaşa Mahallesi, Karakolhane Caddesi, No:46A Yeldeğirmeni, Kadıköykukla-sureyya-kadikoy-yeldegirmeni-vegan-cafe-mu-kahve

Cafe Benazio

Karakolhane Caddesi’nde bulunan bir diğer güzel kafe olan Benazio Cafe de hemen Cafe Mu’nun yanında bulunuyor. Sıcak atmosferinin dışında  sabahları kahvaltı da sunan kafe, hem çalışmak hem de arkadaşlarınızla vakit geçirmek için uygun.

Adres: Rasimpaşa Mahallesi, Karakolhane Caddesi, No /A, Yeldeğirmeni/Kadıköykukla-sureyya-yeldegirmeni-cafe-benazio

Sene 95

Yeldeğirmeni’nden Rıhtım Caddesi’ne doğru inen bir sokakta bulunan Sene 95’te her şeyden biraz var: Kahve, yemek, kitaplar, plaklar, hatta Go, CatanAbalone gibi kutu oyunları bile var. İster bilgisayarınızı alıp çalışın, ister arkadaşlarınızla gelin. Mekanın genç ve sıcakkanlı sahibi ise Sene 95’in en güzel yönlerinden biri.

Adres: Recaizade Sokak, No:37, Kadıköykukla-sureyya-cafe-sene-95-yeldegirmeni

Cafe Sancho Panza

Huzurlu ve renkli dekoru dışında içinde bulunan kitaplarla da dikkat çeken Sancha Panza, ismi itibariyle Yeldeğirmeni’ne en uygun kafe. İki kattan oluşan kafenin ikinci katı geniş bir kitaplık içeriyor. Alt kat hem çalışmak hem de arkadaşla vakit geçirmek için uygun. Geniş menüsü de yemek açısından tatmin edici 

Adres: Karakolhane Caddesi, Duatepe Sokak, No:29 Yeldeğirmeni/Kadıköykukla-sureyya-yeldegirmeni-cafe-sancha-panza

Comments (0)

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*