Kadıköy’de Lahmacun Nerede Yenir? Halil Lahmacun

Kadıköy’de Lahmacun Nerede Yenir? Halil Lahmacun
04/03/2015 kuklasureyya

Kadıköy’ü çok sevmemin sebebi bu. Cebinde çok paran olmasa da aç kalmıyorsun burada. Mutlaka yiyecek bir şeyler var. Üstelik pek de lezzetli şeyler.

Mesela kemirdiğim bu lahmacun. Acayip lezzetli! Canınız çekmesin. Ama çekerse de gelip yersiniz, çok sorun değil.kukla-sureyya-kadikoy-halil-lahmacun

Burası Kadıköy’ün balık çarşısının az ilerisindeki Halil Lahmacun. Küçücük bir dükkan. Ama baya eski bir yer. Her daim de dolu.

1981’de Halil Usta açmış burayı. Halil Usta hep ocağın başında duran kilolu bir adammış. 1999 yılında da vefat etmiş (huzur içinde yatsın), bu yeri de kendisi gibi kilolu olan oğlu Fuat’a bırakmış. Fuat da tıpkı babası gibi hep dükkanda. Ama ocak başında değil, laptop başında. Buraya birkaç kez gelen herkes onun dükkan sahibi olduğunu hemen anlar. Ben anladım en azından.

Lahmacunları baya lezzetli. Çıtır kıtır. Ki ben çok severim kıtır lahmacun. Bir de peynirli pidesi var. O da çok güzel. Başka pek bir şey de yok. Gerek de yok zaten.

Ben kukla olduğum için yarım lahmacun yiyorum. Bana yetiyor. Ama insanlar 2-3 tane yiyorlar. Hem zaten ben o kadar çok yersem, göbeğim ve popom beni ele geçirebiliriler!

Comments (3)

 1. Hasret Gültekin 6 sene önce

  Sen boyle anlattin ya kuklacim ben sivasta okuduğum için istanbul bana 1000 km’cik kadar uzaklikta ama vizelerden sonra seni kirmayip o lahmacunlardan yicem karnım çok acikti

  • Author
   kuklasureyya 6 sene önce

   Ayy, canını çektirdim, kusuruma bakma 🙂 Umarım gelip yersin ve beğenirsin 🙂

Pingbacks

 1. […] en iyi lahmacuncuları merak ediyorsanız da buyrun bir buraya bir de şuraya […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*