Kadıköy’deki En İyi Yemek ve Kahvaltılardan: Dodo Cafe Moda:

Kadıköy’deki En İyi Yemek ve Kahvaltılardan: Dodo Cafe Moda:
29/04/2016 kuklasureyya

kukla-sureyya-dodo-cafe-moda-1Burası benim Kadıköy’de en çok sevdiğim yerlerden biri olan Dodo Cafe Moda. Kendimi bildim bileli buraya geliyorum. Hatta o kadar çok geliyorum ki, mekanla ilgili bazı bilgileri bir ben, bir de mekan sahibi biliyor muhtemelen sadece. Ama artık bu bilgileri sizinle de paylaşmamın zamanı geldi sanırım.

İşte melanla ilgili birkaç not:

Mekanın menüsü oldukça geniş. Ağırlıklı olarak dünya mutfağı (pizza, makarna, et, balık, tavuk, krep, hamburger, salata, kumpir…) olan mekana sadece yemeğe gelebileceğiniz gibi akşam arkadaşlarınızla bir şeyler içmeye de gelebilirsiniz. Kahvaltısı ise zaten çok güzel ve Moda’daki birçok mekana öncü olmuş durumda. (Öncü demek yetmez, açık açık menüsünü taklit etmeye çalışan mekanlar var.)

– Mekan 1980 yılından beri burada bulunuyor ve 15 yıldır da Dodo adıyla hizmet veriyor.

– Dodo’nun anlamına gelince. Mekan 1980 yılında açıldığında adı Pub Rally imiş. Mekan sahibi Aydın Bey, oğlu Doruk’a dersleri iyi olursa mekana onun adını vereceğini söylemiş. O sene de oğlu tam istediği gibi sonuç alınca, aile içinde Doruk’a Dodo dedikleri için mekana da Dodo adını vermişler.

kukla-sureyya-dodo-cafe-moda-2– Şu an menüde olan ve fotoğrafta gördüğünüz bu pancake içerikli tatlının adı Pangizo. Ve adını Doruk’un kardeşi olan Gizem’den alıyor.

– Dodo haftanın her günü açık. Günün her saati menüdeki her şeyi sipariş verebilirsiniz. Buna kahvaltı da dahil.

– Mekanın dekoru geçtiğimiz günlerde yenilendi ve eskisinden çok daha güzel oldu. O yüzden ilk fırsatta gelin derim. Ardından da mekanın hemen ilerisindeki Moda burnuna doğru küçük bir yürüyüş yapın. Belki oralarda karşılaşırız.

Not: Mekan hayvan dostu ve bunu ayrıca seviyorum.

Aşağıda açık adresini de yazıyorum ama sanırım tarifi, adresinden daha kolay. Moda Caddesi’nin bitiminde meşhur dondurmacıdan (Ali Usta) sağa dönünce ikinci mekan.

Adres: Moda Caddesi, Ferit Tek Sokak, No 23/B, Moda/Kadıköy
Telefon: 0216 338 37 26

Comments (0)

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*