Keyifli Vakit Geçirmek İçin Olmazsa Olmaz: Müzik ve UE BOOM!

Keyifli Vakit Geçirmek İçin Olmazsa Olmaz: Müzik ve UE BOOM!
08/09/2015 kuklasureyya

kukla-sureyya-ultimate-ears-ue-boom-hoparlor-1Ne zaman böyle bir teknolojiyle karşılaşsam aynı şeyi geçiriyorum içimden: Adamlar yapmış!
Fotoğrafta yanımda gördüğünüz bu silindir şeklindeki cihazı tatile gitmeden hemen önce çıktığım tatil alışverişinde aldım ve şimdi Ege’nin sakin koylarında birlikte vakit geçirirken de “İyi ki almışım!” diyorum.

Bu cihaz bir hoparlör ve o kadar beğendim ki, size de anlatmak istedim. Bu küçücük şey o kadar temiz ve kuvvetli bir ses veriyor ki yanınızda müzik seti varmış gibi hissediyorsunuz.
Ama durun, önce adını sanını söyleyeyim. Bu cihaz UE BOOM.kukla-sureyya-ultimate-ears-ue-boom-hoparlor-2

UE, Ultimate Ears’ın kısalması. Ultimate Ears, 1995 yılından beri kişiye özel kulaklık üretiyor. O zamandan beri de sanatçılar (ve kuklalar) tarafından tercih ediliyor.

UE BOOM’U istediğiniz cihaza ister ara kablo ister bluetooth ile bağlayabiliyorsunuz. Benim tüm dünyam telefonum olduğu için bluetooth’la bağlamayı tercih ediyorum. Zaten 15 metreye kadar bağlantı da kesilmiyor.

Benim gibi sürekli dışarıda olanlar için en önemli özellikleri de rahat taşınabilir olması ve şarjının 15 saat gitmesi. Şarjının ne kadar kaldığını da+ ve – tuşlarına aynı anda basarak görebiliyorsunuz.

Bu arada ben bu rengini çok beğendim ama isterseniz başka renkleri de var, tamamen size kalmış.kukla-sureyya-ultimate-ears-ue-boom-hoparlor-3

Ve bu UE BOOM hakkında bazı teknik özellikler:

Aynı anda 2 cihazla bağlantı kurabiliyor ya da 8 cihaza bluetoothla bağlanabiliyor. Böylece plajda arkadaşlarınızla oturup art arda parçalar çalabiliyorsunuz.
Hem iOS hem de Android’le birlikte kullanılabiliyor.
Yere düşürünce dağılmıyor. Nereden mi biliyorum? Ben düşürdüm, hala sağlam!
Bilgisayara bağlayıp yazılımını güncelleyebiliyorsunuz.

Sonuç olarak bu alet o kadar keyifli ki anlatamam. Ne kum geçiriyor ne de su. O yüzden şimdi buradan plaja ineceğim. Kumlara yatıp içeceğimi yudumlarken telefonumdan istediğim şarkıları dinleyeceğim.kukla-sureyya-ultimate-ears-ue-boom-hoparlor-4
İstanbul’a dönünce de sanırım bir tane daha alacağım. Aynı telefona iki ayrı UE Boom bağlanıp stereo ses sistemi haline getirilebiliyormuş çünkü. Sonra da gelsin çılgın dans videoları!

Comment (1)

Pingbacks

  1. […] Yazının devamı için tıklayınız… […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*