Kurtalan Ekspres, Moğollar ve Sunay Akın’la birlikte Barış Manço’yu Anma Gecesi

Kurtalan Ekspres, Moğollar ve Sunay Akın’la birlikte Barış Manço’yu Anma Gecesi
05/02/2015 kuklasureyya

kukla-sureyya-baris-manco-anma-gecesi-3İnanılmaz bir akşam geçirdim!

1 Şubat Pazar akşamı çok özel bir organizasyon için Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’ne geldim. Çooook sevgili Barış Manço’yu anma gecesi düzenlemişler. Barış Manço’nun benim için önemini, değerini kelimelerle anlatamam. Tüm çocukluğum onun şarkılarıyla geçti. Büyüdüm, hala vazgeçemedim dinlemekten. O yüzden çok heyecanlı ve duyguluydum.

Harika aksanlı ve güler yüzlü bir sunucu olan Duygu Hanım tarafından yönetildi gece. İlk olarak Sunay Akın, Barış Manço’nun fotoğrafları eşliğinde bir konuşma yaptı. Barış Manço’nun anılarını, yaşadıklarını anlattı. Meğer Barış Manço Müzesi’nin yapımında katkısı büyükmüş de ben bilmiyormuşum. Sonra sahneye Barış Manço’nun eşini ve iki oğlunu çağırdı. Hık demiş Barış Manço’nun burnundan düşmüş çocukları ve güzel eşi gururla bahsettiler Barış Manço’dan.

kukla-sureyya-baris-manco-anma-gecesi-2

Ardından Kurtalan Ekspres çok güzel bir konser verdi. Yeni ve nispeten genç bir vokal almışlar gruba. Normalden daha sert soundlarıyla “Sarı Çizmeli Mehmet Ağa“, “Unutamadım“, “Dönence“, “Gülpembe“, “Kara Sevda” gibi harika Barış Manço şarkıları çaldılar. Tüm salonu coşturdular. Sonra Moğollar çıktı sahneye. Hiç bilmiyordum, vokalistleri Emrah Karaca, Cem Karaca’nın oğluymuş!

Ve gecenin sürprizi! Kurtalan Ekspres ve Moğollar birlikte çaldılar, “Islak Islak”, “Namus Belası”, “Dağlar Dağlar”ı söylediler birlikte. Sonra da yoğun ısrarlar sonucu Doğukan ve Batıkan Manço da geldi sahneye, Emrah Karaca ile birlikte şarkı söylediler.

Yani sizin anlayacağınız harika bir geceydi ama bu kadarla da kalmadı. İnanılmaz ama gerçek! İlk fotoğrafta boynumda gördüğünüz kolye Barış Manço’nun kolyesi, gerçek kolyesi hem de! Bana biraz ağır geldi ama müthiş bir mutlulukla taktım. Keşke geri vermem gerekmeseydi ama verdim tabi.kukla-sureyya-baris-manco-anma-gecesi-sunay-akin-1

Baktım gece çok güzel gidiyor, ben de coşmuşum, kalktım, Sunay Akın’ın yanına gittim.  Sağında dolaştım, solunda dolaştım. Sonunda beni yakaladı! Önce korktum kızacak diye ama öyle tatlı konuştu, anlattı ki! Ondan öğreneceğim çok şey var! Bir de beni Oyuncak Müzesi’ne davet etti. Çok güzel arkadaşlar bulabilirmiş orada. En kısa zamanda gidip tanışacağım o arkadaşlarla da.kukla-sureyya-baris-manco-anma-gecesi-sunay-akin-2

Gecenin bitiminde yüzümde öyle bir gülümseme kaldı, tüylerim öyle bir kabardı ki anlatmam mümkün değil!

Comments (0)

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*