Mamma Mia! Broadway’in En İyi Müzikallerinden!

Mamma Mia! Broadway’in En İyi Müzikallerinden!
23/11/2015 kuklasureyya

kukla-sureyya-mamma-mia-muzikal-zorlu-psmİlk kez 1999 yılında sahnelenen ve o günden bu yana tüm dünyada milyonlarca seyirci tarafından izlenen Mamma Mia müzikali, geçtiğimiz günlerde Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde sahne aldı. İzlemeye giderken beklentim (nedense) pek yüksek değildi ama gösteri başladığı andan itibaren tüm tereddütlerim uçup gitti. Bir saniye bile başka bir şey düşünemeden oyunun içine daldım!

Müzikalin konusu:

Sophie annesiyle birlikte Bir Yunan adasında annesiyle birlikte yaşayan Sophie babasının kim olduğunu bilmemektedir. 20’li yaşlarının başında evlenmeye karar verdiği zaman düğününe, annesinde gizli olarak, babası olma ihtimali olan üç adamı birden çağırır. Tüm hikaye de bu üç adamdan hangisinin babası olduğunu bulması üzerine gelişir.

Broadway’in en uzun soluklu müzikali olan Mamma Mia ilgili birkaç bilgi:

Müzikal, gösterime girdiği günden itibaren tüm dünyada 55 milyona yakın izleyici tarafından izlenmiş ve Broadway’in de en uzun soluklu müzikali olmuş.

kukla-sureyya-mamma-mia-muzikal-zorlu-psm-2Dans şovları oldukça ön planda, özellikle erkek dansçılar çok başarılı. Erkek dansçıların bu kadar ön planda olmasının sebebi (bence) müzikale hakim olan “girl power” havası.

ABBA grubuna ait şarkılardan oluşan müzikal son derece sürükleyici ve eğlenceli. Seyirciyi en çok içine çeken parçalar ise:

• Money, Money, Money
• Mamma Mia
• Dancing Queen
• Gimme Gimme Gimme

Gösteri dili İngilizce, alt yazı ise gösterinin yapıldığı ülkenin dilinde (bizde Türkçe). Bir kez daha Türkiye’ye gelirse ne yapın edin, izleyin derim. Ben kesinlikle tekrar giderim!

Not: Müzikalin, aynı adı taşıyan bir de film versiyonu var. Başrollerini Meryl Streep, Pierce Brosnan ve Amanda Seyfried‘in oynadığı film, 2008 yapımı.

Comments (0)

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*