Pantolonlar Aşağı! Pantolonsuz Metro Yolculuğu

Pantolonlar Aşağı! Pantolonsuz Metro Yolculuğu
09/01/2017 kuklasureyya

İnsanların üzerlerindeki kıyafetler tamamen mevsime uygundu. Atkıları, bereleri, paltoları, her şeyleri tamdı. Bir tek pantolonları yoktu. Ve sanki hallerinde hiçbir anormallik yokmuş gibi davranıyorlardı.

kukla-sureyya-no-pants-subway-ride-pantolonsuz-yolculuk-1

Peki neden pantolonsuzdu bu insanlar?

Çünkü dün, Pantolonsuz Metro Yolculuğu günüydü. Her sene ocak ayında bir gün yapılan Pantolonsuz Metro Yolculuğu’nun çıkış yeri New York. Bir süredir de Amerika dışında Zürih, Münih, Paris, Londra, Hamburg, Helsinki, Kopenhag, Berlin gibi birçok Avrupa şehrinde yapılıyor. Benim bu fotoğrafları çektiğim Prag da bu etkinliğe katılan şehirlerden. Etkinliğin tarihi her sene değişiyor. Aralık ayında duyuruyorlar zamanı ve yeri.

Kim duyuruyor derseniz de “Improv everywhere” isimli grup duyuruyor. Kendileri 2001 yılında kurulan ve halkın içinde beklenmedik performanslar sergileyen bir grup. Yani bunun dışında başka etkinlikler de yapıyorlar.

Geçmiş ve gelecek etkinlikleri incelemek isterseniz internet siteleri improveverywhere.com. Improvevery isimli bir de Instagram hesapları var.

Ben çok seviyorum böyle şehir aktivitelerini. Hayata renk getiriyor bence. (Evet, nerede tuhaf bir şey var, onu seviyorum, farkındayım ve siz söylemeden ben söyleyeyim.)

kukla-sureyya-no-pants-subway-ride-pantolonsuz-yolculuk-2

Comments (0)

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*