Vagabond Coffee Bar: Bağdat Caddesi’nde Üçüncü Dalga Bir Kahveci

Vagabond Coffee Bar: Bağdat Caddesi’nde Üçüncü Dalga Bir Kahveci
16/11/2015 kuklasureyya
kukla-sureyya-vagabond-cafe-kahve-bagdat-caddesi-1Burası Caddebostan’da küçük ve şirin bir kafe, Vagabond Coffee Bar. 4 ay önce açılmış, tazecik bir yer. Dekoru ve ortamı çok sıcak, çalan yabancı müzikler de ortamla son derece uyumlu.
Sahibi Serap Hanım çok tatlı biri. Uzun yıllar tekstil sektöründe çalışmış. Tam 24 yıl boyunca da, şu anda bu kafenin olduğu yerde bir giyim mağazası işletmiş. Sonra gıdaya merak salmış, iki yıl kadar kahveciliği araştırmış. En iyi baristalardan üçüncü dalga kahveciliği öğrenmiş, dükkanı tanıdığı çok iyi bir mimara dekore ettirmiş ve burayı açmış.
Bu arkamda gördüğünüz duvar resmini de Serap Hanım’ın hem ortağı hem de yeğeni olan Sena yapmış.
Mekanla ilgili birkaç bilgi:
  • Vagabond, serseri demek.
  • Üçüncü dalga kahvecilerde olan kahve demleme yöntemlerinin hepsi var burada. Ayrıca kek, börek ve kahvaltı da var.
  • Burası her yaştan insana (ve kuklaya uygun). İster kahve eşliğinde arkadaşlarınızla sohbet etmeye, isterseniz de benim gibi bilgisayarınızı alıp çalışmaya gelebilirsiniz.
  • Sabah 8 – gece 12 arası açık.
  • Bahçesine köpek getirmek serbest.
kukla-sureyya-vagabond-cafe-kahve-bagdat-caddesi-2Not: Önümde gördüğünüz yiyecekleri ben sipariş vermedim, tamamen şans eseri önüme geldiler! Ben sadece çay ve kek istedim, çayın yanında kurabiye vardı. Fırından taze kruvasan çıktı, kokusu geldi diye ikram ettiler. Yan komşu aşure dağıtıyordu, bana da verdi. Şu anda da börek çıkıyor, yani bence o da güzel kokuyor ama lütfen onu yemeyeyim!
Bu arada bu ikramlar bana özel değil, burada ortam böyle. Yoldan geçenlere bile bir şeyler ikram ediyorlar, o kadar sıcakkanlı ki Serap Hanım. Sanırım bunda 25 yıldır burada dükkan sahibi olmasının etkisi de var.
Bağdat Caddesi‘nde görmeye alıştığımız büyük ve zincir mekanların yanında böyle küçük ve sıcak mekanlar olması güzel. Uzun ömürlü olması ve sık sık kahvelerini içmek dileğiyle.
Adres: İskele Sokak, No:312-A-1,Caddebostan/Bağdat Caddesi

Comments (0)

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*